Nasza historia

Firma WYROBY BETONOWE RYSZARD SZCZEPAŃSKI istnieje na rynku od 1953 roku. Jego założycielem była seniorka rodu Marianna Szczepańska, która początkowo wykonywała pokrycia dachowe, rury oraz pustaki żużlowe i betonowe. Poprzez reorganizację w roku 1972 właścicielem firmy został syn, Ryszard Szczepański. W obecnym miejscu firma mieści się od 1987 roku.

Od tego też momentu obecny właściciel zaczął stopniowo rozbudowywać działalność zakładu, powstał pierwszy węzeł betoniarski BMK 500.

Doświadczenie

Zdobyte od tego czasu doświadczenie pozwala nam rozwijać i ulepszać produkowane przez nas materiały. Obecny asortyment produkowanych materiałów to m.in :

Posiadany potencjał produkcyjny i nowoczesny tabor transportowo – sprzętowy gwarantuje odbiorcom sprawną obsługę logistyczną w zakresie zaopatrzenia w beton towarowy wszystkich typów ( beton konstrukcyjny, beton drogowo – mostowy, beton posadzkowy itd.), podsypki cementowo -piaskowe itp.

Obecnie zakład wyposażony jest w nowoczesny węzeł betoniarski „ORU” o wydajności rzeczywistej 80m³/h, gdzie proces produkcyjny jest całkowicie zautomatyzowany i sterowany komputerowo.

Posiadamy również węzeł betoniarski mobilny „Simi”, który wykonany jest z wykorzystaniem najnowszych technologii i nowoczesnej koncepcji produkcji. „Simi” jest największym w Europie Południowo-Wschodniej producentem węzłów betoniarskich, których produkty wchodzą dopiero na rynek Polski. Węzeł „Simi” charakteryzuje się maksymalną mobilnością, wydajnością (do 50 m³/h) i niezawodnym elektronicznym systemem sterowania.

Firma WYROBY BETONOWE – Ryszard Szczepański posiada także system podgrzewania surowców wykorzystywanych do produkcji betonu towarowego (kruszywo, woda), co pozwala na produkcję masy betonowej w okresie zimowym nawet do -15 ºC.

Wysoką jakość naszych wyrobów gwarantuje wykwalifikowana i doświadczona kadra pracowników, a także wysokiej jakości certyfikowane materiały używane do produkcji, takie jak: kruszywa, cement i odpowiednie dodatki chemiczne, spełniające normy PN-EN 13043, PN-EN 12620, PN-EN 13242, PN-EN 197-1:2002, PN-B 06712:1986, PN-B 11112:1996.

W firmie wdrożona jest Zakładowa Kontrola Produkcji (system ZKP) gwarantująca beton towarowy oraz inne materiały budowlane najwyższej i niezmiennej jakości.

Przedsiębiorstwo nasze prowadzi produkcję betonu na bazie kruszyw z kopalni Lafarge oraz cementów Lafarge.

Komponenty chemiczne są dostarczane przez firmę MAPEI.

Dostawy mieszanki betonowej prowadzimy własnym taborem samochodowym, posiadamy betonomieszarki o pojemności od 6 do 10 m³. Oraz pompy do betonu o zasięgu od 18 do 36m co pozwala nam obsługiwać w jednym czasie małe budowy jak i te największe.

Obok produkcji betonu i innych materiałów betonowych firma prowadzi również HURTOWNIĘ MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, w której dostępne są najczęściej stosowane materiały budowlane potrzebne do budowy domu „od fundamentu po dach”. Zakupione u nas materiały budowlane dostarczamy na plac budowy własnym transportem. Dzięki posiadanym pojazdom samorozładowczym z HDS istnieje możliwość rozładunku towaru we wskazane przez Klienta miejsce. Firma nasza zapewnia najwyższe standardy w zakresie jakości produkowanych przez nas wyrobów oraz fachową i rzetelną obsługę. Wypracowana przez nas marka rzetelnego producenta i dostawcy pozwala Klientowi zyskać pewność, że podjęta współpraca będzie satysfakcjonująca.

Naszym priorytetem jest szeroko pojęta jakość i dlatego dokładamy wszelkich starań, by każdy etap naszej produkcji odbywał się zgodnie z przyjętymi, wysokimi standardami działania.